Почина возач на автомобил кој излетал на патот меѓу селата Стојаково и Богородица

Синоќа по полноќ во полиција било пријавено дека на локалниот пат меѓу селата Стојаково и Богородица, се случила сообраќајна незгода во која починал ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Моторно возило „форд транзит“, со гостиварски регистарски ознаки, што го управувал Ф.А.(35) од Гостивар, се запалило во движење во непосредна близина на ...
| | веќе видена | слични

Возило на гостиварската Изборна комисија во кое се превезувал изборниот материјал се запалило во движење. Од СВР Тетово соопштија дека инцидентот е пријавен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Возило на гостиварската Изборна комисија, во кое се наоѓал изборниот материјал од гласањето во Општина Гостивар што комисијата го носела во ДИК, рано ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Автомобил со кој се превезувал гласачки материјал се запалил во движење. Настанот се случил рано утринава, на автопатот Гостивар-Скопје. Од МВР велат дека ...
| | веќе видена | слични

Возило со кое бил превезуван избирачки материјал од општина Гостивар од вчерашните избори, денеска рано наутро се запалил на пат од Гостивар кон Скопје. Од МВР ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина возач на автомобил кој излетал на патот меѓу селата Стојаково и Богородица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: