Филипче за ограничувањата за влез во ЕУ: Ние да не тестираме толку, бројкот на новозаразени ќе се намали

Да не ја гледаме само апсолутната бројка на заболени, вели денеска министерот за здравство Венко Филипче на прашањето за ограничувањата од Европската Унија за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Канцеларијата на Светската здравствена организација во Србија, д-р Маријан Ивануша рече дека состојбата со коронавирусот во светот е многу ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Ни почина момче родено 1994-та, без хронични заболувања. Ова се ужасни работи, но сè уште секој ден гледам луѓе во Вождовац како младите се собираат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италија се плаши од нов бран на Ковид-19 во источноевропските земји затоа што некои од нив, како Романија, се членка на Европската унија, додека во другите што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмладиот пациент кој ние го лекувавме како клиника „Жан Митрев“ е 23-годишно момче во тешка состојба. Многу од пациентите кои ги презедовме дојдоа од ГОБ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 594 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 126 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче за ограничувањата за влез во ЕУ: Ние да не тестираме толку, бројкот на новозаразени ќе се намали

Од:
До кого (е-маил):
Порака: