Филипче: Не се знае колку време вирусот издржува во воздухот

2 копии

Директорот на Канцеларијата на Светската здравствена организација во Србија, д-р Маријан Ивануша рече дека состојбата со коронавирусот во светот е многу ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
2 копии

Ни почина момче родено 1994-та, без хронични заболувања. Ова се ужасни работи, но сè уште секој ден гледам луѓе во Вождовац како младите се собираат во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Италија се плаши од нов бран на Ковид-19 во источноевропските земји затоа што некои од нив, како Романија, се членка на Европската унија, додека во другите што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Првиот човек на италијанскиот регион Венето, Лука Заиа изјави дека видот на коронавирус изолиран кај пациентите кои што пристигнале од Србија е поагресивен од ...
| | веќе видена | слични

Италијанците сe плаши од „српски“ вид на коронавирусот, затоа што сметаат дека бил позаразен. Италија стравува од нов бран на Ковид-19, кој во земјата би ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Не се знае колку време вирусот издржува во воздухот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: