Справувањето со ковид-19 не е приоритет во предизборието


„Коронавирусот нема да замине, мора да се научиме да живееме со него се додека не создадеме колективен имунитет преку вакцината која не се очекува пред 2021 ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот е исклучително заговорнички вирус, камуфлиран во ширењето многу поефикасно од неговите најблиски роднини. Дополнително тоа што голем број на ...
| | веќе видена | слични

На трибината организирана од страна на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ на која учествуваа доктор Игор Николов член на Извршниот комитет, доктор Синиша ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата со коронавирусот ги исфрли на површина проблемите и слабостите на здравствениот систем, но и докажа дека здравството е еден од најважните столбови ...
| | веќе видена | слични

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред само неколку дена, министерот Венко Филипче и вицепремиерката Радмила Шеќеринска продефилираа во Кичево и предизборно се пофалија дека кичевчани за две ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Клиниката за Државна кардиохирургија на домашно лекување, Иван Огњановски, првиот пациент во земјава кому му беше трансплантирано срце од донор, мораше да се ...
| | веќе видена | слични

По четири месеци тешка битка со вирусот, слободно можам да кажам дека ние одговоривме зрело, навремено и ефикасно. Го заштитивме здравствениот систем, ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коалициите на СДСМ траат само неколку часа сè додека тие самите не се демантираат, обвини ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение. Ова соопштение на политичкиот ривал ...
сите 635 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 259 | | | веќе видена

Пазарот на електрична енергија е либерализиран за сите потрошувачи, вклучувајќи ги и домаќинствата, соопшти ЕСМ. Како што наведуваат од компанијата во ...
сите 250 | | | веќе видена

Во Бугарија се потврдени уште 134 нови случаи на ковид-19, што е 61 помалку од претходниот ден, соопшти министерството за здравство.Вкупниот број на потврдени ...
сите 602 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Справувањето со ковид-19 не е приоритет во предизборието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: