Од утре е задолжителен ПЦР тест за влез во Македонија

6 копии

Советот на Европската Унија усвои нова листа на земји на чии државјани од 16 јули ќе им е дозволен влез во земјите на ЕУ, но на неа повторно ја нема ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ЕУ денеска ги отстрани Србија и Црна Гора од листата на земји чии граѓани можат да влезат на нејзина територија и го намали списокот на 12 држави. Листата, ...
| | веќе видена | слични

Советот на ЕУ официјално ја објави новата листа на земји за кои од 16 јули се препорачува укинување на рестрикциите за патување во ЕУ. На листата се 13 земји ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Јужниот, а и источниот сосед на земјава, ни забранија да одиме кај нив, а одлуките важат до крајот на месецов. Ова стои и во грчкиот службен весник, со што и ...
| | веќе видена | слични

Италија ги блокира и Србија, Црна Гора и Косово, по забраната за влез на граѓани на 13 земји, меѓу кои беа и Северна Македониај и БиХ, пренесе АНСА. „Потпишав ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 16 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска по завршување на конститутивната седница на Собранието изјави дека преговорите за формирање нова влада може да почнат, ...
сите 170 | | | веќе видена

СВР Битола - Одделението за криминалистичка полиција, во соработка со Единицата за крвни и сексуални деликти од Секторот за општ и насилен криминал во БЈБ и ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од утре е задолжителен ПЦР тест за влез во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: