Колку евра сме купиле во менувачници годинава: Кризата ги потроши девизите

Вкупно 470 милиони евра – за толку пари купиле девизи граѓаните во домашните менувачници во земјата за првите пет месеци годинава. Во истиот период на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка одржа седница на којашто беа разгледани најновите економски показатели за домашната економија и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка на последната седница одлучи по намалувањето на каматната стапка на благајничките записи во три ...
| | веќе видена | слични

Кризата предизвикана од пандемијата влезе во нова фаза која ќе бара флексибилност за „одржливо и правично закрепнување“, изјави генералниот директор на ...
| | веќе видена | слични

Неизвесноста и ризиците од идните макроекономски ефекти од пандемијата на Ковид-19 и натаму се присутни, како во глобални рамки, така и во рамки на домашната ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Тековно расположливите високофреквентни податоци за периодот април-мај упатуваат на понатамошни негативни ефекти од здравствената криза врз економската ...
| | веќе видена | слични

Намалувањето на основната каматна стапка до нивото од 1,5%, како и досегашното позначајно намалување на понудениот износ на благајнички записи, придонесе за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ ги продолжува сериозните разговори за формирање стабилно парламентарно мнозинство и за владина коалиција со полн, четиригодишен, стабилен мандат, ...
сите 253 | | | веќе видена

Членовите на Комисијата за заразни болести и работната група на Министерството за образование и наука (МОН) денеска треба да го продолжат состанокот за ...
сите 261 | | | веќе видена

Зошто е толку опасен Зоран Заев за ДУИ и за Али Ахмети, но и за албанските опозициски партии, ако е познат неговиот учинок за меѓуетничките односи во земјата, ...
сите 162 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 108 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку евра сме купиле во менувачници годинава: Кризата ги потроши девизите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: