Мицкоски: Не влегов во политика да се богатам, ТУКУ ДА РАБОТАМ ЗА НАРОДОТ И ДРЖАВАТА


Јас во политиката не влегов за да направам семејно богатство, туку јас во политиката влегов за да работам за народот и да ја реформирам Македонија како земја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на последниот ден од предизборната кампања беше гостин во вестите на Сител телевизија од каде што ги повика ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ. Христијан Мицкоски во своето вклучување на телевизија Сител зборуваше за тоа како ги оценува изминатите 20 дена за изборна кампања ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Генерално би издвоил три дела од програмата, ние нудиме 1000 решенија за 1000 проблеми, а јас би сакал и 10.000 да понудиме. Но ние како што јас тоа го ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Сител на последниот ден од предизборната кампања рече дека успеале да допрат неопределените и ...
| | веќе видена | слични

Цениме дека во овие 19 дена успеавме да допреме до секој кој сакаше да ја слушне нашата програма, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето ...
| | веќе видена | слични

Она што го има во бомбата од мојот разговор со Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ, е нешто што јас многу пати сум го кажал и во јавноста, вели лидерот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Денеска сме овде во Штип практично тука традиционално ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата која што ја предводи ВМРО-ДПМНЕ ги завршува кампањските активности би рекол, за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 218 | | | веќе видена

Организацијата на потрошувачите на Македонија (ОПМ) е против покачувањето на електричната енергија од 7,4 проценти која ја утврди Регулаторната Комисија за ...
сите 225 | | | веќе видена

Во Штип денеска беа регистрирани 16 нови случаи на коронавирус, со што бројот на заразени во градот порасна на 431 лице.Согласно податоците, Штип е вториот ...
сите 492 | | | веќе видена

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
сите 92 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле и официјално е најдобар стрелец во Италија и Европа бидејќи Кристијано Роналдо нема да настапи на вечерашниот натпревар против ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Не влегов во политика да се богатам, ТУКУ ДА РАБОТАМ ЗА НАРОДОТ И ДРЖАВАТА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: