Раст на бројот на починатите и заразените со коронавирусот во Франција


Бројот на новите смртни исходи и зарази со новиот коронавирусот во Франција во средата беше повисок од просекот забележан последната седмица, а здравствените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на потврдени случаи на заболени од коронавирус во Германија се зголеми за 534.Инфицирани се вкупно 200.260 лица, според Институтот за инфективни болести ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Индија се е поголем дневниот број на инфицирани лица со новиот коронавирус. Според Универзитетот Џонс Хопкинс петти ден по ред е регистриран рекорден број ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот не ги штеди младите пациенти. Триесет и четиригодишник е приклучен на респиратор во ГОБ „8 Септември“ со тешка клиничка слика од Ковид 19. Како ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Сто деведесет и осум нови случаи на Ковид-19 регистрира вчера Институтот за јавно здравје. Вкупно активни случаи во земјава се 3 572. Од новодијагностицираните ...
| | веќе видена | слични

Сто деведесет и осум нови случаи на Ковид-19 регистрира вчера Институтот за јавно здравје. Вкупно активни случаи во земјава се 3 572. На Инфективната клиника ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 217 | | | веќе видена

ДУИ очекува покана од СДСМ за формирање на ново парламентарно мнозинство веднаш по конституирањето на Собранието, но не ја исклучува и можноста за коалиција со ...
сите 282 | | | веќе видена

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
сите 105 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле и официјално е најдобар стрелец во Италија и Европа бидејќи Кристијано Роналдо нема да настапи на вечерашниот натпревар против ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Раст на бројот на починатите и заразените со коронавирусот во Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: