ФАКТОР НА ДЕНОТ: Коронавирусот однесе осум животи, нови 163 заразени


2 копии

Бројот на потврдени случаи на заболени од коронавирус во Германија се зголеми за 534.Инфицирани се вкупно 200.260 лица, според Институтот за инфективни болести ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Индија се е поголем дневниот број на инфицирани лица со новиот коронавирус. Според Универзитетот Џонс Хопкинс петти ден по ред е регистриран рекорден број ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот не ги штеди младите пациенти. Триесет и четиригодишник е приклучен на респиратор во ГОБ „8 Септември“ со тешка клиничка слика од Ковид 19. Како ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Сто деведесет и осум нови случаи на Ковид-19 регистрира вчера Институтот за јавно здравје. Вкупно активни случаи во земјава се 3 572. Од новодијагностицираните ...
| | веќе видена | слични

Сто деведесет и осум нови случаи на Ковид-19 регистрира вчера Институтот за јавно здравје. Вкупно активни случаи во земјава се 3 572. На Инфективната клиника ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

МЛАДО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУСОТ Починатиот 22 годишен пациент од Скопје е лице со Даунов синдром, примен во ГОБ „8 Септември“ во тешка општа состојба на ...
сите 663 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 259 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Коронавирусот однесе осум животи, нови 163 заразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: