Полицијата ги бара лицата кои предизвикале пожар со градежен отпад во с.Порој

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

Две лица се здобиле со повреди откако избувнал пожар во село Визбегово, информира МВР. -Во СВР Скопје вчера било пријавено дека настанал пожар во село ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Пожар избувна вчера околу 22 часот на покривот од станбено-деловниот комплекс наречен Чешел на градскиот плоштад во Тетово, при што нема повредени лица. ...
| | веќе видена | слични

Територијалната противпожарна единица Куманово во текот на вчерашниот ден интервенирала на пет пожари во околината на градот, во рурални средини каде претежно ...
| | веќе видена | слични

Според соопштението, првиот пожар е евидентиран во село Зубовце каде горела сува трева. Речиси во истиот период, запалена сува трева имало и во Табановце. Еден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 326 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Се скараа сопартијците од ВМРО-ДПМНЕ. Екс градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски, кој е дел од „спротивната струја“ на актуелното раководство на ...
сите 200 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Полицијата трага по исчезнатото лице, С.Н., кое вчера во велешкото село Белештевица, од надојдена вода, заедно со возило, биле однесени кон реката Вардар. Како ...
сите 365 | | | веќе видена

Обилните врнежи од дожд поплавија многу улици низ Скопје, поплавен е и паркингот пред Центарот за јавно здравје-Пролет, а слична е состојбата и во Петровец ...
сите 365 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата ги бара лицата кои предизвикале пожар со градежен отпад во с.Порој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: