ДЕТАЛИ: Колку заразени има во скопските општини - ЧАИР НЕ ГО ДАВА ВРВОТ

Од почетокот на пандемијата на коронавирус, во Скопје се заразиле 3573 лица. Изминатото деноноќие се регистрирани 87 нови случаи со што бројката на активни се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според податоците објавени на официјалната страница на ДИК, до овој момент најмногу Скопјани излегле на гласање во општина Центар 31,69%, а најмалку во Сарај ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство денес информираше дека во Скопје се регистрирани 76 нови случаи на Ковид-19. Активните случаи по општини Скопје денеска (по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Деновиве скопската општина Чаир бележи пад на бројот на активни носителие на Ковид 19.Во оваа општина вчера имаше 300 позитивни лица. Оваа населба имаше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1545 тестирања, а регистрирани се 199 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-90, ...
| | веќе видена | слични

Скопје останува на врвот со 1.864 активни случаи на корона, најмногу од нив се во Чаир. Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за заразни болести предложи учениците од прво, второ и трето одделение од 1 септември да се вратат во училишните клупи. Другите генерации да ...
сите 489 | | | веќе видена

Над 100.000 граѓани кои земаа плата, пензија или социјална помош останааа без пари со затворањето на Еуростандард банката. Не можат да си ги платат основните ...
сите 228 | | | веќе видена

ПЕНДАРОВСКИ МУ ГО ДАДЕ МАНДАТОТ НА ЗАЕВ Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, му го додели мандатот за составување на Влада на лидерот на СДСМ, Зоран ...
сите 168 | | | веќе видена

Владина делегација составена од Националниот координатор за воени и полициски ветерани, генерал Стојанче Ангелов и Драган Василевски, советник за одбрана на ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЕТАЛИ: Колку заразени има во скопските општини - ЧАИР НЕ ГО ДАВА ВРВОТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: