Стравот од ширењето на Ковид -19 ја урна цената на нафтата под 43 долари

Нафтата денеска се тргува за цена под 43 долари. Цената „падна“ поради загриженоста дека нагло зголемување на бројот на новозаразени, особено во Соединетите ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
2 копии

Цените на нафтата на светските пазари во текот на вчерашниот ден паднаа, како резултат на информациите за секојдневното рекордно зголемување на бројот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Цената на нафтата на светските пазари денеска падна како резултат на рекордниот дневен пораст на заразени со коронавирус ширум светот, со голем скок во САД во ...
| | веќе видена | слични

Во светот има пад на цената на нафтата. Се намали цената на нафтата како резултат на зголемениот број заразени од коронавирус. Цената на барел сурова нафта ...
| | веќе видена | слични

Глобалната понуда на нафта на дневна основа во јуни оваа година е помала за 2.390.000 барели во однос на претходниот месец. Глобалната понуда на нафта во јуни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Во врска со изјавата на Претседателот на Република Македонија г-дин Стево Пендаровски која ја упати по повод чествувањето на Денот на Републиката од ...
сите 227 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 280 | | | веќе видена

По завршувањето на националните шампионат во Топ лигите во Европа, следува период за анализи, а она што прво паѓа во очи е дека италијанската Серија А е ...
сите 134 | | | веќе видена

Уште еден студент со коронавирус е евидентиран во Кавадарци. Со овој случај, денеска се регистрирани вкупно четворица позитивни млади луѓе, потврди за МИА ...
сите 139 | | | веќе видена

Штип и денеска со двоцифрена бројка на заразени. Во здравствениот билтен се регистрирани вкупно 13 нови пациенти, а се оздравени вкупно 11. Директорката на ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стравот од ширењето на Ковид -19 ја урна цената на нафтата под 43 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: