ЕБОР и ЕУ ќе го зголемат финансирањето на МСП на Западен Балкан

Тимот Европа дава поддршка во олеснување на економското влијание на корона вирусот врз бизнисите Бизнисите ќе можат да ја подобрат конкурентноста по панемијата ...
| | веќе видена | слични

Во Преспа го посетив малиот рај, Spirit of Prespa. Тие се пример како малите компании во руралните средини можат да станат успешни приказни. Обезбедивме 5,7 ...
| | веќе видена | слични

Во посета на Преспа беше Радмила Шекеринска, носител на листата на СДСМ и Коалицијата „Можеме“ во петтата изборна едниница. „Во Преспа го посетив малиот рај, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската банка за обнова и развој (ЕБРД) и ЕУ ќе ја зголемат својата поддршка на малите и средни претпријатија (МСП) од Западен Балкан со обезбедување ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 9. јули 2020 (Inpress) – Во економскиот дел приоритет даваме на малите и средни претпријатија, а акцент ставивме на определени економски гранки, како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нашите активности во Парламентот на Македонија ќе ги насочиме кон поддршка на влада со силен економски тим кој примарно ќе биде насочен на економијата во ...
| | веќе видена | слични

Македонски концепт на овие избори се залага за влез во Парламентот на Македонија и поддршка на Влада со силен економски тим кој примарно ќе биде насочен на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕБОР и ЕУ ќе го зголемат финансирањето на МСП на Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: