До крајот на јули може да се аплицира за добивање на субвенции за земјоделството

Почна аплицирањето за добивање на субвенции за земјоделството, а крајниот рок за доставување на барањата е до 31- ви јули.„Во овој период ќе се поднесуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски и директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Консолидацијата на земјоделско земјиште е државна политика за подобрување на неповолната структура на земјоделското земјиште особено во приватна сопственост, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, денеска беше на увид во активностите од втора фаза на процесот за консолидација во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Струмичкиот регион денеска беа доставени картичките за „зелена нафта“ за сите нови корисници од овој регион, односно за сите оние кои за првпат годинава ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Жетвата на пченицата е веќе почната, а од она што го добивам како информација и како поплака од земјоделците ширум Република Македонија цена за пченицата се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Mинистерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, денеска беше во Кочани, градот познат по производството на еден од нашите светски ...
| | веќе видена | слични

Заради одржување на досегашните и креирање нови сорти ориз неопходно е рестартирање и јакнење на Институтот за ориз во Кочанско изјави министерот за ...
| | веќе видена | слични

Денеска сум во посета на општина Кривогаштани и од тука заминувам во посета на општина Долнени. Денеска разговарав со пазарџиите на овој пазарен ден во ...
| | веќе видена | слични

Во соопштение тој наведува дека земјоделци и сточари со кои разговарал се жалеле поради неисплатени субвенции за земјоделски култури, за предадено млеко, за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Разговори за детали, како што се претставени, ниту имало ниту се договорени со ниту една од страните, реагираше Артан Груби од ДУИ, откако медиумите објавија ...
сите 680 | | | веќе видена

Иако долго време немаше активни случаи на коронавирус, денес според извештајот на Министерството за здравство, во Пехчево сега има два активни случаи на ...
сите 622 | | | веќе видена

СДСМ ДЕМАНТИРАШЕ ДЕКА ДОГОВОРИЛЕ ПРЕМИЕР СО ДУИ СДСМ во целост ја демантира објавената неточна вест од страна на Канал 5 телевизија со наслов: Договорен ...
сите 292 | | | веќе видена

Пролонгирање на почетокот на учебната година најмалку до средината на септември најави заменик-министерката за образование и наука Елизабета Наумовска во ...
сите 543 | | | веќе видена

По вчерашната најава за замрзнување на односите со шефот на државата, ВМРО-ДПМНЕ денеска консултира правници, какви чекори да преземе затоа што мандатот за ...
сите 168 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 152 | | | веќе видена

Владина делегација составена од Националниот координатор за воени и полициски ветерани, генерал Стојанче Ангелов и Драган Василевски, советник за одбрана на ...
сите 100 | | | веќе видена

Носејќи транспаренти „Доста е“, „Крвта ни ја испивте“, со марш од две локации, Паркот на жената борец и во паркот во Чаир, до пред зградата на Владата неколку ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

До крајот на јули може да се аплицира за добивање на субвенции за земјоделството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: