Владата итно ќе одлучува за ПЦР тестот за патници од регионот

3 копии

Австрија од полноќ го укинува највисокото предупредување за патување во италијанската провинција Ломбардија, соопшти Министерството за надворешни работи. Од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

 Забраната ќе важи за сите држави од Западен Балкан. Со новата уредба Министерството за здравство на Австрија ја прошири листат од 8 на 18 земји. Од четврток ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Австрискиот министер за здравство Рудолф Аншобер денеска изјави дека уредбата за проширување на листата за забрана за слетување на авиони од земјите од Западен ...
| | веќе видена | слични

Србија и Црна Гора ќе бидат исфрлени од листата безбедни земји на чии државјани им е дозволен влез во Европската Унија, изјавија извори од Брисел, додавајќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Разговори за детали, како што се претставени, ниту имало ниту се договорени со ниту една од страните, реагираше Артан Груби од ДУИ, откако медиумите објавија ...
сите 606 | | | веќе видена

СДСМ ДЕМАНТИРАШЕ ДЕКА ДОГОВОРИЛЕ ПРЕМИЕР СО ДУИ СДСМ во целост ја демантира објавената неточна вест од страна на Канал 5 телевизија со наслов: Договорен ...
сите 292 | | | веќе видена

Заменик-министерката за образование и наука Елизабета Наумовска изјави дека очекуваат пролонгирање на почетокот на учебната година со цел законско усогласување ...
сите 534 | | | веќе видена

По вчерашната најава за замрзнување на односите со шефот на државата, ВМРО-ДПМНЕ денеска консултира правници, какви чекори да преземе затоа што мандатот за ...
сите 174 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 152 | | | веќе видена

Некогаш помалку некогаш повеќе, но изминатава недела има и тоа колку многу теми што доминираат во печатените и електронските медиуми. Заврши темата дали Заев ...
сите 689 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата итно ќе одлучува за ПЦР тестот за патници од регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: