Рибари нашле удавен маж на брегот на Вардар

10 копии

Телото на починатата Р.И (65) години го пронашла полициска екипа, помогната од пожарникарите од Територијалната протипожарна единица, денеска околу пладне. Тие ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
4 копии
2 копии

Министерството за внатрешни работи денеска го соопшти идентитетот на момчето кое вчера се удави во водите на езерото Младост. Како што информираат од МВР, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Младо момче се удави во велешкото езеро “Младост’’. Имено, 28 -годишно момче се удави вчера попладне во водите на велешкото езеро „Младост. Несреќата се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мандаторот односно премиерот ќе реши дали досегашната директорка на УЈП Сања Лукаревска и натаму ќе остане на оваа функција или ќе биде пратеничка, изјави таа ...
сите 224 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Сојузот на синдикати преку соопштение ги потсети работодавачите дека минималната плата од 1 јули 2020 година изнесува 14.934 денари и во неа не се вклучени, ...
сите 31 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рибари нашле удавен маж на брегот на Вардар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: