ГЕРМАНИЈА СЕКОГАШ ВИ БЕШЕ И ЌЕ ВИ БИДЕ ДОВЕРЛИВ ПАРТНЕР - порака од новата германска амбасадорка

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Анке Гизелa Холштајн, новоименувана амбасадорка на Сојузна Република Германија во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како известуваа дел од западните медиуми за предвремените парламентарни избори што се одржаа денеска. АФП Северна Македонија излезе на гласање во тесна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доколку левоцентристичката партија предводена од Зоран Заев загуби на денешните избори во Северна Македонија, тоа би повлекло несигурност не само во земјата, ...
| | веќе видена | слични

Денешните 10-ти по ред парламентарни избори во Македонија се тема во сите медиуми на Балканот, кои со внимание до крај ќе го следат текот на гласањето и ...
| | веќе видена | слични

Во текст со наслов „Избор меѓу реформи и меѓународен ќор-сокак“, словенечкиот весник „Дело“ ги најави денешните предвремени парламентарни избори во Македонија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, преку видео-врска разговараше со Јурате Рагукјене, новоименувана амбасадорка на Република Литванија за Република ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На темите што преовладуваат во изборната кампања, на улогата на албанскиот фактор во постизборните калкулации за формирање влада, но и на Договорот од Преспа, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, придружуван од заменик-министерот за политички систем и односи меѓу заедниците, Неџад Мехмедовиќ, денеска се сретнаа со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска оствари средба со новоименуваната и ополномоштена амбасадорка на Германија Анке Гизеле Холштајн, на која, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, денеска се сретна со холандскиот амбасадор во земјава, Дирк Јан Коп при што разговарале за процесот на подготовка на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сопругата на холандскиот амбасадор во Либан почина денеска од повредите со кои се здоби во експлозијата што се случи во пристаништето во Бејрут во вторникот, ...
сите 499 | | | веќе видена

СДСМ води сериозни, темелни преговори со претседатели и високи претставници политички партии кои се дел од новиот собраниски состав, за нов четиригодишен полн ...
сите 124 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 249 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Делегација од Кабинетот на Претседателот Стево Пендаровски, по повод 19-годишнината од загинувањето на 10 армиски резервисти кај месноста Карпалак, денеска ...
сите 66 | | | веќе видена

Вангел Божиноски, архитект, новинар и туристички водич, одговори на реакциите во јавноста за новата собраниска сала во која се одржа конститутивната седница на ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГЕРМАНИЈА СЕКОГАШ ВИ БЕШЕ И ЌЕ ВИ БИДЕ ДОВЕРЛИВ ПАРТНЕР - порака од новата германска амбасадорка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: