32-годишен спортист од Кавадарци позитивен на коронавирус


2 копии

Нови 198 случаи на заразени со ковид-19 се регистрирани во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Направени се 1382 тестирања. По Скопје каде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последните 24 часа се направени 1382 тестирања, а регистрирани се 198 нови случаи на ковид-19, информира министерот за здравство Венко Филипче преку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 364 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

32-годишен спортист од Кавадарци позитивен на коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: