Регистрирани 415 прекршоци за неносење маски

29 копии
2 копии
3 копии

Од страна на полициските службеници досега констатирани се вкупно 29619 прекршоци за неносење лична заштита на лицето од кои 169 прекршоци во изминатото ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од страна на полициските службеници досега се констатирани вкупно 29 619 прекршоци за неносење лична заштита на лицето од кои 169 прекршоци во изминатото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ново видео се појави од Бејрут на Интернет од моментот на катастрофалната експлозија во пристаништето минатата недела.Најпрво се гледа дебел час во далечина и ...
сите 643 | | | веќе видена

Изминативе 24 часа регистрирани се 109 позитивни на коронавирусот со што вкупната бројка на ковид дијагностицирани во Македонија од почетокот на епидемијата ...
сите 764 | | | веќе видена

Ако во училиштата се запазува социјалното дистанцирање, ако условите се добри во таа заедница, ако родителите немаат проблем да ги праќаат децата на училиште, ...
сите 279 | | | веќе видена

Се скараа сопартијците од ВМРО-ДПМНЕ. Екс градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски, кој е дел од „спротивната струја“ на актуелното раководство на ...
сите 52 | | | веќе видена

Акциите на фудбалскиот клуб Јувентус утрово паднаа за околу 10 проценти на берзата во Милано, по елиминацијата во осминафиналето од Лигата на шампиони Акциите ...
сите 200 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 135 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регистрирани 415 прекршоци за неносење маски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: