Влез во земјава со ПСР тест за граѓани на Србија, Косово, БиХ и Црна Гора- препорача Комисијата за заразни болести

Комисијата за заразни болести утрово одржа состанок на кој донесе одлука да достави предлог до Владата на Република Северна Македонија од утре при влез во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Австрија од полноќ го укинува највисокото предупредување за патување во италијанската провинција Ломбардија, соопшти Министерството за надворешни работи. Од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

 Забраната ќе важи за сите држави од Западен Балкан. Со новата уредба Министерството за здравство на Австрија ја прошири листат од 8 на 18 земји. Од четврток ...
| | веќе видена | слични

Австрискиот министер за здравство Рудолф Аншобер денеска изјави дека уредбата за проширување на листата за забрана за слетување на авиони од земјите од Западен ...
| | веќе видена | слични

Србија и Црна Гора ќе бидат исфрлени од листата безбедни земји на чии државјани им е дозволен влез во Европската Унија, изјавија извори од Брисел, додавајќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 16 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска по завршување на конститутивната седница на Собранието изјави дека преговорите за формирање нова влада може да почнат, ...
сите 170 | | | веќе видена

СВР Битола - Одделението за криминалистичка полиција, во соработка со Единицата за крвни и сексуални деликти од Секторот за општ и насилен криминал во БЈБ и ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влез во земјава со ПСР тест за граѓани на Србија, Косово, БиХ и Црна Гора- препорача Комисијата за заразни болести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: