32-годишен спортист од Кавадарци позитивен на коронавирус

Во најновите тестирања во Премиерлигата, се појави еден позитивен случај на коронавирус. Раководството на Премиерлигата не го објавува името на клубот каде е ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Дваесет и шестгодишник е новиот случај со коронавирус во Кавадарци. Се заразил од врсник, кој деновиве беше потврден за позитивен на вирусот. Ова за МИА го ...
| | веќе видена | слични

Ова за МИА го потврди денеска доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при Центар за јавно здравје Кавадарци. Посочи дека се работи на неговите ...
| | веќе видена | слични

Парма потврди еден позитивен случај на ковид-19 по последните тестирања, по што целиот тим мора во карантин според здравствениот протокол. Заразениот не е член ...
| | веќе видена | слични

На својата официјална страница, Парма потврди дека има еден заразен со Ковид-19. Италијанските медиуми вчера објавија дека тимот повторно е тестиран, а клубот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 126 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

32-годишен спортист од Кавадарци позитивен на коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: