Благ пад на бројот на новозаразени со коронавирусот во Македонија


Во последните 24 часа се направени 1382 тестирања, а регистрирани се 198 нови случаи на ковид-19, информира министерот за здравство Венко Филипче преку ...
| | веќе видена | слични

Битола од почетокот на пандемијата до денес бележи рекорден број на 11 лица во еден ден позитивни на ковид-19. Во изминатите четири месеци бројот на заразени ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа се направени 1.382 тестирања, а регистрирани се 198 нови случаи на Ковид-19. Починати се четири лица, еден пациент од Скопје, двајца од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мандаторот односно премиерот ќе реши дали досегашната директорка на УЈП Сања Лукаревска и натаму ќе остане на оваа функција или ќе биде пратеничка, изјави таа ...
сите 224 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Сојузот на синдикати преку соопштение ги потсети работодавачите дека минималната плата од 1 јули 2020 година изнесува 14.934 денари и во неа не се вклучени, ...
сите 31 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Благ пад на бројот на новозаразени со коронавирусот во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: