Зголемување на екстремната сиромаштија поради пандемијата

Експертите со месеци предупредуваат на заканата дека пандемијата на коронавирус ќе ја загрози глобалната безбедност кога станува збор за храната. Сега и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Обединетите нации денеска предупредија дека уште 130 милиони луѓе во светот можат да бидат погодени од хронична глад поради пандемијата на коронавирус. Во ...
| | веќе видена | слични

Обединетите нации соопштија во понеделникот дека минатата година 690 милиони луѓе низ цел свет биле неухранети, а дополнителни 83 до 132 милиони се изложени на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Еден од девет лица во светот ќе биде гладен, при што пандемијата на коронавирусот ги засилува веќе влошените трендови оваа година, се вели во извештајот на ОН ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светската банка (СБ) процени дека на Западен Балкан, доколку владите не воведоа одредени мерки, корона кризата би отерала најмалку 400.000 луѓе во сиромаштија. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мирот во нашиот свет почнува со мир во домот, изјави неодамна генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш во својот повик за глобален прекин на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 218 | | | веќе видена

Група синдикати и здруженија побараа од Регулаторната комисија веднаш да ја повлече Одлуката за поскапувањето на струјата.Зад барањето стојат Синдикат на ...
сите 236 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот, Ханс ван ден Берг, со реакција за иконографијата на „маршот за демократија“ на коалицијата Алијанса за Албанците и ...
сите 77 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зголемување на екстремната сиромаштија поради пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: