Извозот се намалува, компаниите бараат помош за сите

Производителите на чоколадо во земјава лани реализирале 13,6 милиони долари со што оствариле раст од 4,9 проценти споредено со 2018, објави Евростат. Во ...
| | веќе видена | слични

Европската статистичка агенција објави дека Хрватска е најголем извозник на чоколади и чоколадни производи на Балканот од европските земји. Евростат објави ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 217 | | | веќе видена

ДУИ очекува покана од СДСМ за формирање на ново парламентарно мнозинство веднаш по конституирањето на Собранието, но не ја исклучува и можноста за коалиција со ...
сите 272 | | | веќе видена

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
сите 95 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле и официјално е најдобар стрелец во Италија и Европа бидејќи Кристијано Роналдо нема да настапи на вечерашниот натпревар против ...
сите 156 | | | веќе видена

Лидерот на партијата „Левица“ која со два пратеника за прв пат ввелгува во Собранието ветува дека ќе го проблематизира постоењето на Тегугулаторната комисија. ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извозот се намалува, компаниите бараат помош за сите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: