Пеколните температури ќе доведат до посиромашни земји

Светската метеоролошка организација предупредила дека глобалните температури на годишно ниво во наредните пет години, прв пат, би можеле да го минат клучниот ...
| | веќе видена | слични

Светската метеоролошка организација денес предупреди дека глобалните температури може да го надминат клучниот праг, раст од 1,5 Целзиусови степени за прв пат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Просечната глобална температура веројатно ќе ја надмине целта на границата на пораст до 1,5 Целзиусови степени од пред-индустрискиот период во најмалку една од ...
| | веќе видена | слични

Ниските температури што ќе дојдат кај нас по летото ќе доведат до зголемување на ширењето на коронавирусот, потврдија научниците.Истражувачи од Индија ја ...
| | веќе видена | слични

Научниците предупредуваат за вознемирувачката состојба на Арктикот. Во последните две недели, температурите на Сибир се значително високи, достигнувајќи дури ...
| | веќе видена | слични

Сибир е една од најстудените области на Земјата, но во моментот ја пустошат  големи пожари и се евидентираат високи температури. Емисијата на јаглерод во јуни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Најавата за поскапување на струјата за 7.4% предизвика низа реакции. На социјалните мрежи за утре се најавени протести во Скопје, Тетово и Гостивар. Протестот ...
сите 271 | | | веќе видена

СДСМ почнува сериозни разговори за формирање стабилно мнозинство и Влада која движи брзо напред по европскиот пат, патот на економијата и правдата, соопштија ...
сите 371 | | | веќе видена

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 292 | | | веќе видена

Пехчево и Валандово се два македонски града кои немаат ниту еден активен случај на коронавирус. И двете се мали општини со по неколку илјади жители. Од ...
сите 398 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 200 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 23 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пеколните температури ќе доведат до посиромашни земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: