Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

3 копии
3 копии

Во Австрија, во последните 24 часа, има драстично зголемување на бројот на новозаразени со коронавирус, дури 133.Најголем број случаи, 46, се регистрирани во ...
| | веќе видена | слични

Според податоците од кризниот центар, во изминатите девет дена, дневниот раст на заразени не надминал 0,9%, пренесе „Тасс“. Во Москва се забележани 628 нови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на заразени лица со коронавирус во Индија е речиси еден милион, а во последните 24 часа има 29.429 новозаразени, поради што властите во десетина сојузни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 480 | | | веќе видена

Бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана, Красимир Каракачанов одново повтори дека темата Македонија била од стратешки интерес во Бугарија. Бидејќи, како ...
сите 326 | | | веќе видена

Откако беа потврдени уште два нови позитивни случаи со Ковид-19 во редовите на Зеленорските острови кои немаат доволно ракометари за натпревар, денеска ИХФ и ...
сите 537 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Вчеравечер (16.01.2021) околу 21.30 часот, во тетовско Горно Седларце, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 41-годишниот Б.И. од ова село, ...
сите 307 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: