САМО 15.000 ЗА БАЛКАНОТ: Германија го ограничува бројот на работни визи

3 копии

„Франсе стратежи“, група поврзана со канцеларијата на францускиот премиер, објави податоци кои покажуваат раст на бројот на неевропски деца-мигранти во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Преку половина од компаниите во Германија сакаат работата од дома да остане трајно решение, покажа анкетата на институтот ИФО и истражување на професионалната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Речиси 80 ​​проценти од ирските вработени сакаат да работат од дома барем дел од работната недела, и по укинувањето на вонредните мерки поради Ковид-19, покажа ...
| | веќе видена | слични

Податоците на Европската канцеларија за статистика „Евростат“ покажуваат дека рекорден мал број на луѓе во Европската унија (ЕУ) започнале да работат во првиот ...
| | веќе видена | слични

Иако властите убедуваат дека одлично се справуваат со епидемијата од коронавирусот, податоците го говорат токму спротивното. Иако одговорните лица во оваа ...
| | веќе видена | слични

Иако државата убедува дека одлично се справува со коронавирусот, податоците го говорат спротивното. Иако одговорните лица во оваа земја прогнозираа бројка и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Разговори за детали, како што се претставени, ниту имало ниту се договорени со ниту една од страните, реагираше Артан Груби од ДУИ, откако медиумите објавија ...
сите 680 | | | веќе видена

СДСМ ДЕМАНТИРАШЕ ДЕКА ДОГОВОРИЛЕ ПРЕМИЕР СО ДУИ СДСМ во целост ја демантира објавената неточна вест од страна на Канал 5 телевизија со наслов: Договорен ...
сите 292 | | | веќе видена

Иако долго време немаше активни случаи на коронавирус, денес според извештајот на Министерството за здравство, во Пехчево сега има два активни случаи на ...
сите 496 | | | веќе видена

Пролонгирање на почетокот на учебната година најмалку до средината на септември најави заменик-министерката за образование и наука Елизабета Наумовска во ...
сите 545 | | | веќе видена

По вчерашната најава за замрзнување на односите со шефот на државата, ВМРО-ДПМНЕ денеска консултира правници, какви чекори да преземе затоа што мандатот за ...
сите 168 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 152 | | | веќе видена

Носејќи транспаренти „Доста е“, „Крвта ни ја испивте“, со марш од две локации, Паркот на жената борец и во паркот во Чаир, до пред зградата на Владата неколку ...
сите 95 | | | веќе видена

Владина делегација составена од Националниот координатор за воени и полициски ветерани, генерал Стојанче Ангелов и Драган Василевски, советник за одбрана на ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САМО 15.000 ЗА БАЛКАНОТ: Германија го ограничува бројот на работни визи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: