Регистрирани се 11 семејни винарии во Кавадарци

3 копии
4 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски и директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Консолидацијата на земјоделско земјиште е државна политика за подобрување на неповолната структура на земјоделското земјиште особено во приватна сопственост, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, денеска беше на увид во активностите од втора фаза на процесот за консолидација во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Струмичкиот регион денеска беа доставени картичките за „зелена нафта“ за сите нови корисници од овој регион, односно за сите оние кои за првпат годинава ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Mинистерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, денеска беше во Кочани, градот познат по производството на еден од нашите светски ...
| | веќе видена | слични

Заради одржување на досегашните и креирање нови сорти ориз неопходно е рестартирање и јакнење на Институтот за ориз во Кочанско изјави министерот за ...
| | веќе видена | слични

Тој потсети дека на барање на малите традиционални семејни винарии направени се измени на закони и подзаконски акти, меѓу кои и измена на Правилникот за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Разговори за детали, како што се претставени, ниту имало ниту се договорени со ниту една од страните, реагираше Артан Груби од ДУИ, откако медиумите објавија ...
сите 680 | | | веќе видена

Иако долго време немаше активни случаи на коронавирус, денес според извештајот на Министерството за здравство, во Пехчево сега има два активни случаи на ...
сите 622 | | | веќе видена

СДСМ ДЕМАНТИРАШЕ ДЕКА ДОГОВОРИЛЕ ПРЕМИЕР СО ДУИ СДСМ во целост ја демантира објавената неточна вест од страна на Канал 5 телевизија со наслов: Договорен ...
сите 292 | | | веќе видена

Пролонгирање на почетокот на учебната година најмалку до средината на септември најави заменик-министерката за образование и наука Елизабета Наумовска во ...
сите 526 | | | веќе видена

По вчерашната најава за замрзнување на односите со шефот на државата, ВМРО-ДПМНЕ денеска консултира правници, какви чекори да преземе затоа што мандатот за ...
сите 168 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 152 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо конечно ужива во комплетен одмор откако Јувентус и официјално ја заврши турбулентната сезона, во која тимот од Торино успеа да ја одбрани ...
сите 197 | | | веќе видена

Владина делегација составена од Националниот координатор за воени и полициски ветерани, генерал Стојанче Ангелов и Драган Василевски, советник за одбрана на ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регистрирани се 11 семејни винарии во Кавадарци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: