Досега се регистрирани 27.326 прекршоци за нeносење на маска

18 копии
3 копии

Од страна на полициските службеници досега констатирани се вкупно 29619 прекршоци за неносење лична заштита на лицето од кои 169 прекршоци во изминатото ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од страна на полициските службеници досега се констатирани вкупно 29 619 прекршоци за неносење лична заштита на лицето од кои 169 прекршоци во изминатото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остро го осудуваме манипулирањето кон работниците од сите работодавачи коишто по добиената државна помош исплаќале помала плата од законски утврдената, реагира ...
сите 109 | | | веќе видена

Мислевме дека изборите ќе ја расчистат политичката ситуација, а тие всушност само дополнително ја замрсија. Ризикот сите да излеземе големи лузери не е мал. ...
сите 210 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи во вторник на пладне под посебни протоколи поради коронавирусот и во друга собраниска сала – ...
сите 104 | | | веќе видена

Капитенот на Ливерпул, Џордан Хендерсон беше прогласен за играч на сезоната во Премиер лигата од страна на новинарите и навивачите, но ист став немаат и ...
сите 109 | | | веќе видена

Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Досега се регистрирани 27.326 прекршоци за нeносење на маска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: