Зголемен бројот на заразени и во соседството, можни се нови мерки на границите

Од почетокот на епидемијата бројката на инфицирани со коронавирус во земјава надмина 7.120. Половина од нив се активни случаи. Најмногу ги има во Скопје, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии

Јужна Африка воведе нови ограничувања, вклучително и повторна забрана за продажба на алкохол, за да се спречи ширењето на коронавирусот. Се воведува и ноќен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
5 копии

Погодените провинции се Гаутенг, Западен Кејп, Источен Кејп и КваЗулу-Натал. Земјата секој ден бележи илјадници нови случаи. Министерството за здравство тврди ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нови 139 случаи со Ковид-19 од 1.627 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Оздравени се вкупно ...
сите 746 | | | веќе видена

Директорот на приватното училиште НОВА, Иван Новаковски, во разговор за Фактор ги открива сите детали од долготрајниот процес на подготовка на оваа образовна ...
сите 448 | | | веќе видена

Ричард Бренан, регионален директор за итни случаи на СЗО, по проценката на 55 клиники и здравствени установи во либанската престолнина рече дека „над 50 ...
сите 317 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 169 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Претседавачот на Собранието Талат Џафери денеска им дал насоки на собраниските служби за утре да подготват продолжение на конститутивната седница и избор на ...
сите 198 | | | веќе видена

Како бомба не само во бизнис и во банкарскиот свет, туку и во цела држава оптоварена со политичката неизвесност околу формирањето на новата влада, одекна веста ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зголемен бројот на заразени и во соседството, можни се нови мерки на границите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: