Заев ќе ги донесе ИКЕА и Блекстоун, Мицкоски најави три големи странски инвестиции

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Но за жал ВМРО-ДПМНЕ ја одби поканата за лидерот на партијата Христијан Мицкоски, а како причина беше наведена „презафатеност и однапред закажани обврски во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уредникот и водител Гоце Михајловски на „Само интервју“ на Kанал 5 телевизија на Фејсбук утрово најави дека вечерва пред изборниот молк гостин ќе му биде само ...
| | веќе видена | слични

,,Ја цениме заинтересираноста од вашиот медиум за интервју со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. Д-р Христијан Мицкоски.. Сепак, заради презафатеност и однапред ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Невозможно е да се води конструктивна дебата со човек што не ја зборува вистината – напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашниот ТВ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Заблуда, и тоа голема, е дека Р. Македонија се движи кон граѓанско општество. Да, огромен процент од Македонците, а и од останатите претставници на народите ...
сите 47 | | | веќе видена

Утре е закажана конститутивната седница на новиот состав на Парламент. Најнапред ќе се бира претседател на Верификационата комисија, па потоа ќе се ...
сите 141 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 392 | | | веќе видена

Пограничен инцидент имало во Охридското езеро, а полицијата испукала предупредувачки куршуми. Во водите на Охридското езеро вчеравечер се случил пограничен ...
сите 323 | | | веќе видена

Италијанската Серија А во текот на изминатата сезона покажа дека не треба да се поврзува само со дефанзивна игра. Бројот на погодоци во калчото за штотуку ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев ќе ги донесе ИКЕА и Блекстоун, Мицкоски најави три големи странски инвестиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: