(Видео) Филипче: Стратегијата на широко и интензивно тестирање дава резултати


Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со вирусот Ковид-19 во нашата земја. Тој ...
| | веќе видена | слични
12 копии

На почетокот од оандемијата на коронавирусот, кога од терасите во Македонија му пееја и аплаудираа „во пет попладне“ на министретот за здравство Венко Филипче, ...
| | веќе видена | слични

Центарот за јавно здравје Куманово во последниве 24 часа евидентира осум новозаболени лица од Ковид-19, соопштија денеска надлежните од јавната здравствена ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Општинскиот Оперативен штаб на Дебар, денеска достави барање до Главниот кризен штаб за справување со пандемијата од Ковид-19, во градот да се испратат еден ...
| | веќе видена | слични

Починати се тројца пациенти, од кои двајца на возраст од 43 и 72 години во ГОБ „8 Септември“ и една пациентка на возраст од 76 години во Клиничката болница во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗАЕВ УТРЕ ЌЕ ГО ДОБИЕ МАНДАТОТ Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, утре - 13 август 2020 година, четврток, во 12:00 часот, ...
сите 470 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 170 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Народната банка објави информации за физичките и правните лица коишто биле клиенти на „Еуростандард банка“ ад Скопје: Од причина што на „Еуростандард банка“ АД ...
сите 91 | | | веќе видена

Претседавачот и поранешниот собраниски спикер Талат Џафери, попладнево дал налог на собраниските служби да бидат подготвени утре да продолжи конститутивната ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Филипче: Стратегијата на широко и интензивно тестирање дава резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: