Централната банка на Литванија прва ќе издаде дигитални пари

3 копии

Бугарија и Хрватска имаат уште многу да работат за санирање на своите економии и за подобрување на своите институции пред еврото да стане национална валута, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарија и Хрватска се уште имаат работа за стабилизирањето на своите економии и подобрувањето на нивните институции, пред да се приклучат кон еврото, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Официјални претставници на еврозоната се подготвени да им дозволат влез на Хрватска и Бугарија во механизмот ЕРМ-2, прелиминарна фаза за усвојување на еврото ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот ...
сите 364 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 231 | | | веќе видена

По завршувањето на националните шампионат во Топ лигите во Европа, следува период за анализи, а она што прво паѓа во очи е дека италијанската Серија А е ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Централната банка на Литванија прва ќе издаде дигитални пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: