Според Заев нормално е во Преговарачката рамка за ЕУ да ги има ДОГОВОРИТЕ СО ГРЦИЈА И БУГАРИЈА


Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска изјави дека не очекува интервенции во Преговарачката рамка за членство во ЕУ, која е веќе на маса. Нормално е дека во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Успеавме да оствариме вековни соништа на нашите претци. Имаме парче земја призната од целиот свет, исто како и јазикот и идентитетот. Триесет години ниту еден ...
| | веќе видена | слични

Нашата земја сега е призната од целиот свет, исто како и јазикот и идентитетот. Затоа, тие не треба да се прават патриоти. Ова го порача лидерот на СДСМ Зоран ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ и носител на кандидатска листа на пратеници во изборна единица 4, Зоран Заев на претпоследниот ден од кампањата се обрати на граѓанска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Навистина успеавме да оствариме вековни соништа на нашите предци, ние сме сега центарот на Европа, имаме парче земја призната од целиот свет, исто како и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Носителката на кандидатска листа во ИЕ 1 Мила Царовска на трибина во Скопје ги повика граѓаните да гласаат за Коалицијата “Можеме”. Ќе ви кажам само три работи ...
| | веќе видена | слични

"Ќе ви кажам само три работи зошто не сме исти и зошто е важно секој од нас да излезе на 15 јули и да заокружи три. Првата работа што не прави различни од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Патриот е тој што дава повисоки плати, што ја гарантира Европа и перспективите на младите и децата. Успаеавме да покажеме дома и пред целиот свет дека не сме ...
| | веќе видена | слични

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 218 | | | веќе видена

Организацијата на потрошувачите на Македонија (ОПМ) е против покачувањето на електричната енергија од 7,4 проценти која ја утврди Регулаторната Комисија за ...
сите 225 | | | веќе видена

Во Штип денеска беа регистрирани 16 нови случаи на коронавирус, со што бројот на заразени во градот порасна на 431 лице.Согласно податоците, Штип е вториот ...
сите 492 | | | веќе видена

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
сите 92 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Според Заев нормално е во Преговарачката рамка за ЕУ да ги има ДОГОВОРИТЕ СО ГРЦИЈА И БУГАРИЈА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: