Села за МИА: Али Ахмети и ДУИ се сезонски Албанци


Пишува : Лина Костарова Тие, на кои што никогаш не им се слушнал гласот, што никогаш немале можност да кажат што мислат, или што само низ насилство добивале ...
| | веќе видена | слични

Како главна фигура на југословенскиот црн бран (филмови од 1960-те и раните 1970-ите со различен нетрадиционален пристап, општествена критичност и црн хумор), ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски се надева на правда, по обвинувањата со кои се соочи во поранешната татковина, но неа планира да ја бара во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

„Омилен бегалец на Орбан“ поранешниот македонски премиер Никола Груевски во интервјуто за германскиот весник Франкфуртер алгемајне цајтунг вели дека се надева ...
| | веќе видена | слични

Изборната кампања помина во многу негативна атмосфера, со постојани ниски удари, како и рекордно објавување на нелегални и прислушувани разговори. Граѓаните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 218 | | | веќе видена

Група синдикати и здруженија побараа од Регулаторната комисија веднаш да ја повлече Одлуката за поскапувањето на струјата.Зад барањето стојат Синдикат на ...
сите 236 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот, Ханс ван ден Берг, со реакција за иконографијата на „маршот за демократија“ на коалицијата Алијанса за Албанците и ...
сите 77 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Бројот на активни случаи на лица со Ковид-19 во општините Крива Паланка и Ранковце изнесува единаесет, додека осум активни случаи се евидентираат во општина ...
сите 216 | | | веќе видена

Со зборовите „Ура за Автономна Македонија“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го започна илинденскиот говор во струшкото село Ташмаруништа. Како и ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Села за МИА: Али Ахмети и ДУИ се сезонски Албанци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: