Во штипскиот регион се шири вирусот меѓу контактите

9 копии

Вкупната бројка на Ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 8.197 лица, од кои моментално активни се 3.486, откако вчера беа ...
| | веќе видена | слични

На почетокот од оандемијата на коронавирусот, кога од терасите во Македонија му пееја и аплаудираа „во пет попладне“ на министретот за здравство Венко Филипче, ...
| | веќе видена | слични

Центарот за јавно здравје Куманово во последниве 24 часа евидентира осум новозаболени лица од Ковид-19, соопштија денеска надлежните од јавната здравствена ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

Општинскиот Оперативен штаб на Дебар, денеска достави барање до Главниот кризен штаб за справување со пандемијата од Ковид-19, во градот да се испратат еден ...
| | веќе видена | слични

Починати се тројца пациенти, од кои двајца на возраст од 43 и 72 години во ГОБ „8 Септември“ и една пациентка на возраст од 76 години во Клиничката болница во ...
| | веќе видена | слични

Изминатите неколку дена се регистрирани позитивни случаи на Ковид 19 во пет конфекции во Штип. Во една од нив со стоина вработени, изутрината се соопштени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во штипскиот регион се шири вирусот меѓу контактите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: