17-те новозаболени од Штип не се од познатите кластери

9 копии

Вкупната бројка на Ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 8.197 лица, од кои моментално активни се 3.486, откако вчера беа ...
| | веќе видена | слични

На почетокот од оандемијата на коронавирусот, кога од терасите во Македонија му пееја и аплаудираа „во пет попладне“ на министретот за здравство Венко Филипче, ...
| | веќе видена | слични

Центарот за јавно здравје Куманово во последниве 24 часа евидентира осум новозаболени лица од Ковид-19, соопштија денеска надлежните од јавната здравствена ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

Општинскиот Оперативен штаб на Дебар, денеска достави барање до Главниот кризен штаб за справување со пандемијата од Ковид-19, во градот да се испратат еден ...
| | веќе видена | слични

Починати се тројца пациенти, од кои двајца на возраст од 43 и 72 години во ГОБ „8 Септември“ и една пациентка на возраст од 76 години во Клиничката болница во ...
| | веќе видена | слични

Изминатите неколку дена се регистрирани позитивни случаи на Ковид 19 во пет конфекции во Штип. Во една од нив со стоина вработени, изутрината се соопштени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 229 | | | веќе видена

Зоран Заев и СДСМ преку поскапената струја, која ќе ја плаќаат граѓаните, собираат свежи пари кои подоцна преку тендери треба да ги земат фирми блиски до ...
сите 273 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Значи, децата треба да одат на настава со физичко присуство во училишта: -затоа што така вели министерот за здравство кој има најмногу мртви во ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

17-те новозаболени од Штип не се од познатите кластери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: