Активни мерки за вработување, со субвенционирање на плати вработени 1.346 лица


Активните програми и мерки за вработување и во услови на криза им овозможуваат на компаниите полесно да ангажираат работници. Пазарот на труд функционира и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претставници на политички партии вчера во Паркот „Жена борец“ во Скопје го потпишаа документот на родителите на деца со посебни потреби со кој се заложуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Измени на Законот околу одземање на деловната способност на децата со посебни потреби, зголемување на додатоците, тргнување на границата од 26 години за овие ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на „Левица” Димитар Апасиев денеска во родниот Велес им порача на своите сограѓани да не веруваат во пропагандата дека гласот даден за „Левица” е ...
| | веќе видена | слични

-Тоа значи дека богатите ќе плаќаат повеќе од сиромашните, со цел да се прибираат повеќе пари во буџетот, кои потоа ќе бидат редистрибуирани спрема социјални ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нови 139 случаи со Ковид-19 од 1.627 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Оздравени се вкупно ...
сите 893 | | | веќе видена

Директорот на приватното училиште НОВА, Иван Новаковски, во разговор за Фактор ги открива сите детали од долготрајниот процес на подготовка на оваа образовна ...
сите 491 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 169 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Како бомба не само во бизнис и во банкарскиот свет, туку и во цела држава оптоварена со политичката неизвесност околу формирањето на новата влада, одекна веста ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседавачот на Собранието Талат Џафери денеска им дал насоки на собраниските служби за утре да подготват продолжение на конститутивната седница и избор на ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Активни мерки за вработување, со субвенционирање на плати вработени 1.346 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: