Спасовски на средба со младите: Грантови до 15.000 евра за отворање своја фирма


Носителот на кандидатската листа за пратеници во изборната единица 2, Оливер Спасовски имаше средби со млади во општината Бутел. На средбите се разговараше за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако во изминатиот период со срце за Крива Паланка беа направени бројни капитални инфраструктурни проекти, дел од нив се уште се во тек, рече Љупчо Николовски, ...
| | веќе видена | слични

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Носителот на кандидатската листа во Втората изборна единица на коалицијата „Можеме“, Оливер Спасовски попладнево се сретна со млади од Гази Баба пред кои вети ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ко-носителот на листа во Изборната единица 5, Јован Митрески оствари средба со младите во Струга и притоа ги презентираше мерките за поддршка на млади кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Носителката на кандидатската листа во Втората изборна единица на коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ, Сања Лукаревска синоќа на трибина во Ѓорче Петров ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ние им нудиме европска перспектива на граѓаните, на младите. Им помагаме на бизнисите и создаваме амбиент за реализација на младите луѓе овде во државата. Ја ...
| | веќе видена | слични

Сања Лукаревска, директорката на Управата за јавни приходи, на синоќешната граѓанска трибина во Ѓирче Петров како носителка на пратеничката листа во изборната ...
| | веќе видена | слични

Иднината се младите и ако тие решат и по еден глас, преку гласање, преку своето ливче одлучат да нè биде, тогаш ќе нè биде како држава, изјави денеска Никола ...
| | веќе видена | слични

Обидувајќи се да ги убеди младите во Македонија да не ја напуштаат државата, лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев извади крунски аргумент(и). „Една порака ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Министерството за труд и социјална политика соопштија дека клиентите на „Еуростандард банка“, кои имаат парични права од социјална и детска заштита и ...
сите 229 | | | веќе видена

Министерот за образование, Арбер Адеми за емисијата „10 минути“ на ТВ 21 изјави дека во училиштата каде има мал број на ученици, таму наставата може да се ...
сите 507 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 202 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 99 | | | веќе видена

На 12.08.2020 во 20.45 часот било пријавено дека на патот Градско – Прилеп, кај с.Раец, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „мерцедес“, со ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски на средба со младите: Грантови до 15.000 евра за отворање своја фирма

Од:
До кого (е-маил):
Порака: