КОГА ЌЕ БИДЕ ГОТОВ НОВИОТ КЛИНИЧКИ - ривалските партии со различни ветувања во програмите


Корона кризата покажа колку здравствените капацитети се значајни за една држава. Во услови кога епидемијата на КОВИД-19 во земјава не попушта, болниците во ...
| | веќе видена | слични

На трибината организирана од страна на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ на која учествуваа доктор Игор Николов член на Извршниот комитет, доктор Синиша ...
| | веќе видена | слични

При крајот на кампањата на предвремените парламентарни избори во земјава, професор Трајко Славески, член на раководството на ВМРО-ДПМНЕ, укажува на клучните ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата со коронавирусот ги исфрли на површина проблемите и слабостите на здравствениот систем, но и докажа дека здравството е еден од најважните столбови ...
| | веќе видена | слични

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Добар ден, сакам при крајот на кампањата на предвремените парламентарни избори во Република Македонија да укажам на некои клучни поенти од програмата „За ...
| | веќе видена | слични

Пред само неколку дена, министерот Венко Филипче и вицепремиерката Радмила Шеќеринска продефилираа во Кичево и предизборно се пофалија дека кичевчани за две ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Проектот „За Обнова“ на ВМРО-ДПМНЕ кој што го презентиравме во изминатите 17- 18 дена далеку ги надминува рамките, границите на една програма предизборна на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нови 139 случаи со Ковид-19 од 1.627 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Оздравени се вкупно ...
сите 893 | | | веќе видена

Директорот на приватното училиште НОВА, Иван Новаковски, во разговор за Фактор ги открива сите детали од долготрајниот процес на подготовка на оваа образовна ...
сите 491 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 169 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Како бомба не само во бизнис и во банкарскиот свет, туку и во цела држава оптоварена со политичката неизвесност околу формирањето на новата влада, одекна веста ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседавачот на Собранието Талат Џафери денеска им дал насоки на собраниските служби за утре да подготват продолжение на конститутивната седница и избор на ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОГА ЌЕ БИДЕ ГОТОВ НОВИОТ КЛИНИЧКИ - ривалските партии со различни ветувања во програмите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: