Србија ја загуби контролата врз коронавирусот, пишуваат германските медиуми

Србија беше на вистинскиот пат. На почетокот на годината, додека Европа го следеше со загриженост развојот во Италија, Шпанија и Франција – во Србија беше ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии
2 копии

Унгарија воведува нови рестрикции за патници на граничните премини поради спречување на ширењето на коронавирусот, најави унгарскиот премиер Виктор Орбан. ...
| | веќе видена | слични

Во Австрија во неделата се регистрирани 114 нови случаи во последните 24 часа, а властите ги загрижува растот на заразите кои се поврзуваат со патниците од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обелодените се строгите мерки кои со денови се најавуваа во Хрватска, за заштита од коронавирусот. Тие стапуваат на сила во понеделник, а се предложени од ...
| | веќе видена | слични

Во Хрватска бројката на новозаразени од корона вирисот денеска скокна на 140, додека не престануваат да доаѓаат странските туристи на Јадранот. Според системот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗАЕВ УТРЕ ЌЕ ГО ДОБИЕ МАНДАТОТ Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, утре - 13 август 2020 година, четврток, во 12:00 часот, ...
сите 436 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 170 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Народната банка објави информации за физичките и правните лица коишто биле клиенти на „Еуростандард банка“ ад Скопје: Од причина што на „Еуростандард банка“ АД ...
сите 91 | | | веќе видена

Претседавачот и поранешниот собраниски спикер Талат Џафери, попладнево дал налог на собраниските служби да бидат подготвени утре да продолжи конститутивната ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија ја загуби контролата врз коронавирусот, пишуваат германските медиуми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: