Ахмети за прв премиер Албанец: Убеден сум дека нема сила која ќе ја запре идејата на ДУИ

Со вашата масовна поддршка, како и досега, ќе ја оствариме и оваа идеја, Северна Македонија да има прв премир Албанец. Убеден сум дека нема сила која ќе ја ...
| | веќе видена | слични

ДУИ вчера одржа завршен митинг во Охрид, денеска пак лидерот Ахмети со нивниот кандидат за премиер Зибери одржаа завршна прес-конференција. Еве како кампањата ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Денес автобусот „Оствари го сонот“ пристигна и на следната станица, пред Собранието. Место каде наскоро ќе биде избран првиот премиер Албанец. Денес завршува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Северна“ Македонија, оваа земја која што сите ја сакаме и ја нарекуваме татковина, поминала низ многу револуции и војни во минатото, борејќи се за ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Бујар Османи бара поддршка и од Македонците во земјава, за да се избере првиот премиер Албанец, и, како што вели, сите заедно да го срушат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот на ДУИ за прв премиер Албанец, Насер Зибери, денеска се обрати од Крушево, потсетувајќи на историјата на ова место, која содржи важни историски ...
| | веќе видена | слични

Денес, кандидатот за премиер, Насер Зибери, со караванот „Оствари го сонот “ го продолжи своето патување со посета на општина Теарце, продолжувајќи понатаму во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кандидатот за премиер од редовите на ДУИ, Насер Зибери, денеска со караванот „Оствари го сонот“ ги посети Теарце, Порој, Челопек, Жеровјане, Камењане, Голема ...
| | веќе видена | слични

Зибери разговараше со граѓаните од овој регион за предизвиците со кои се соочуваат, презентирајќи ги своите планови, заложби и идеи за иднината на овој регион, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

На конститутивната седница не беше избран новиот собраниски спикер бидејќи се чека на предлог од новото парламентарно мнозинство.И СДСМ и ВМРО – ДПМНЕ ...
сите 290 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска обвини дека имало обид за „купување“ пратеници од коалицијата која ја предводи неговата партија. . ...
сите 372 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 29 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети за прв премиер Албанец: Убеден сум дека нема сила која ќе ја запре идејата на ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: