115 нови случаи со Ковид-19, седум починати, оздравени 40 пациенти


12 копии
9 копии

Во последните 24 часа се направени 991 тестирања, а регистрирани се 136 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 46 -Куманово 6 -Дебар 7 -Штип 14 -Прилеп 1 -Тетово ...
| | веќе видена | слични

Шест лица починаа во изминатото деноноќие по компликации од коронавирус, и тоа двајца пациенти од Скопје, еден од Куманово, двајца од Струга и еден од ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 4 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 87 пациенти. На кислородна поддршка се 55 пациенти, нема ...
| | веќе видена | слични

Сто триесет и шест нови случаи на заболени од Ковид-19 се регистрирани во изминатите 24 часа, оздравеле 123 заболени, а шест лица починале. Направени се 991 ...
| | веќе видена | слични

Шест починати пациенти, 136 новозаболени и 123 излекувани е ковид билансот во земјава за последните 24 часа, информираат од Министерството за здравство (МЗ). ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста вчера беше информирана дека во РЕК Битола се случила хаварија и дека во прекин е транспортот на јаглен од рудникот Суводол до РЕК БИТОЛА поради ...
сите 371 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

И покрај податокот дека неколку дена по ред имаме помалку од 10% инфицирани од бројот на спроведени тестови, Македонија и натаму се наоѓа на врвот во Европа ...
сите 503 | | | веќе видена

На фирмите кои ја затаија државната помош дадена како поддршка поради корона – кризата Владата им дава шанса до утре да им ги исплатат парите на своите ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

115 нови случаи со Ковид-19, седум починати, оздравени 40 пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: