Работните места на удар на корона кризата

6 копии

Хуманитарната група Оксфам соопшти дека пандемијата на коронавирусот ја влошила кризата со глад во најсиромашните делови на светот и предупреди дека секој ден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хонорарното работење доживеа бум поради пандемијата. Ова мораше да се случи поради редуцирањето на работните места. Отворените работни места се зголемиле за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Глобалните лидери на Самитот на Меѓународната организација на трудот (ИЛО) упатија апел за целосен пристап во справувањето со последиците од пандамијата со ...
| | веќе видена | слични

Неопходен е целосен пристап во справувањето со последиците од пандемијата предизвикана од корона вирусот апелираа глобалните лидери на Самитот на Меѓународната ...
| | веќе видена | слични

Потстанарите на тој начин ќе можат да ги продолжат постојните договори за закуп за шест месеци во исти услови, а забраната за комунални услуги од прекинување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нови 139 случаи со Ковид-19 од 1.627 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Оздравени се вкупно ...
сите 893 | | | веќе видена

Директорот на приватното училиште НОВА, Иван Новаковски, во разговор за Фактор ги открива сите детали од долготрајниот процес на подготовка на оваа образовна ...
сите 492 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 168 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Како бомба не само во бизнис и во банкарскиот свет, туку и во цела држава оптоварена со политичката неизвесност околу формирањето на новата влада, одекна веста ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседавачот на Собранието Талат Џафери денеска им дал насоки на собраниските служби за утре да подготват продолжение на конститутивната седница и избор на ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Работните места на удар на корона кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: