Манчевски е стар комуњар, Царовска тетка

2 копии

„Им останавме должни на граѓаните за судска разрешница на случаите кои што произлегоа од СЈО.Судиите ги застаруваа предметите, тие останаа заробени во нивните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред претставници на граѓанскиот сектор, меѓународната заедница и на државни институции денеска е презентиран нацрт-годишниот извештај за имплементација на ...
| | веќе видена | слични

Како што истакна министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, остварувањето дијалог со сите чинители, особено во значајни области ...
| | веќе видена | слични

Мила Царовска објави спорт каде што со сопартиецот Дамјан Манчевски со подаваат топка, и Царовска му кажува на Манчевски дека нејзиниот сопруг ѝ вели дека е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изгубениот министер во заминување Дамјан Манчевски, кој го критикуваше проектот на ВМРО-ДПМНЕ за формирање на Дигитална агенција и тврдеше дека истиот е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчевски е стар комуњар, Царовска тетка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: