Изработен прирачник „Купувам домашно“ со објаснување што сè спаѓа во домашни производи


2 копии

Со цел стимулирање на купувањето домашни производи, а со тоа и поддршка на македонското стопанство во услови на корона-кризата, а за да се информира јавноста ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на Македонски концепт Петар Богојески заедно со носителката на изборна листа за ИЕ2, проф. д-р Снежана Костадиноска-Милошеска денеска ги посетија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Да не се користат компаниите што работат на македонскиот пазар во предизборната кампања и да не се повикува на бојкот на производи. Партиите, политичарите и ...
| | веќе видена | слични

Да не се користат компаниите што работат на македонскиот пазар во предизборна кампања и да не се повикува на бојкот на производи, реагираат од Здружението на ...
| | веќе видена | слични

Не се потребни перпетумобиле машини за да ја поместиме македонската економија од статус кво. Понекогаш едноставни производи, како што е и пивото, може да ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Италија, која е светски лидер во производство на сладолед, оваа година поради пандемијата на Ковид-19, забележа 23 отсто помала побарувачка и потрошувачка, во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

На конститутивната седница не беше избран новиот собраниски спикер бидејќи се чека на предлог од новото парламентарно мнозинство.И СДСМ и ВМРО – ДПМНЕ ...
сите 288 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска обвини дека имало обид за „купување“ пратеници од коалицијата која ја предводи неговата партија. . ...
сите 377 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 30 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изработен прирачник „Купувам домашно“ со објаснување што сè спаѓа во домашни производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: