Пандемијата длабински ќе ја промени светската економија

3 копии

Најголемиот дел од новинарите и медиумските работници земаат од 15.000 до 20.000 денари плата. Ова го покажува анкетата на Самостојниот синдикат на новинарите ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вкупно 35 отсто од медиумските работници имаат од 15 до 20 илјади денари плата, што е далеку под просечната, додека 67 проценти не се задоволни од платата или ...
| | веќе видена | слични

Истражувањето на Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници покажа дека повеќе од една третина работат за плата меѓу 15.000 – 20.000 денари, 63 % ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Во периодот од 10 март до 30 јуни регистриравме 197 случаи на повреди на правата од работен однос, кои се однесуваа на 2.723 работници. Повеќе од 60 отсто од ...
| | веќе видена | слични

Хелсиншкиот комитет за времетраењето на кризната состојба непрекинато продолжи да им обезбедува бесплатна правна помош на сите работници. Во периодот од 10 ...
| | веќе видена | слични

Во своето соопштение , од Хелсиншкиот комитет велат дека веднаш по донесувањето на првата мерка за превенција од коронавирусот која директно се однесуваше на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 218 | | | веќе видена

ДУИ очекува покана од СДСМ за формирање на ново парламентарно мнозинство веднаш по конституирањето на Собранието, но не ја исклучува и можноста за коалиција со ...
сите 283 | | | веќе видена

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
сите 95 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле и официјално е најдобар стрелец во Италија и Европа бидејќи Кристијано Роналдо нема да настапи на вечерашниот натпревар против ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандемијата длабински ќе ја промени светската економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: