Мицкоски: Се пријавувам да бидам првиот кандидат за ветинг на македонската политичка сцена


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Општина Ранковце порача дека владеењето на Зоран Заев е кошмар за македонците, но е најпосакуван сон за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва од Кратово повика на сплотување и одлучност бидејќи, како што рече, сега е време кога граѓаните ќе треба да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вечерва од Кратово претседателот на најголемата опозициона политичка партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски повика на сплотување и одлучност, затоа што сега е ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски очекува огромна победа. „Огромна победа е во најава, луѓето се обединуваат околу обновата, луѓето се решени, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешниот собир во општина Ранковце се обрати генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на Изборната единица 3, Игор Јанушев.Јанушев истакна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска сме овде заедно со жителите на Крива Паланка, практично е претпоследен ден од кампањата за предвремените парламентарни избори. Денеска завршуваме овде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 216 | | | веќе видена

ДУИ очекува покана од СДСМ за формирање на ново парламентарно мнозинство веднаш по конституирањето на Собранието, но не ја исклучува и можноста за коалиција со ...
сите 270 | | | веќе видена

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
сите 101 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле и официјално е најдобар стрелец во Италија и Европа бидејќи Кристијано Роналдо нема да настапи на вечерашниот натпревар против ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Се пријавувам да бидам првиот кандидат за ветинг на македонската политичка сцена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: