Прва жртва од коронавирус во Малешевијата


10 копии

Близу осум илјади луѓе од земјава досега се заразијле со корона вирусот. Повеќе од половината од нив или над четири илјади оздравеа и веќе не мора да се грижат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во општините Делчево, Берово, Пехчево и Македонска Каменица, по седум дена регистриран нов случај на КОВИД-19. Откако минатата недела еден пациент почина од ...
| | веќе видена | слични

Според податоците на Министерството за здравство, на Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 6 пациенти. Таму вкупно се хоспитализирани 87 ...
| | веќе видена | слични

 Само шестмина заразени помалку од вчерашниот рекорд. Од опасниот вирус оздравеа уште 120 лица. Вака изгледа денешниот здравствен билтен за состојбата со ...
| | веќе видена | слични

По вчерашните рекордни 205 нови случаи, денеска се регистрирани 199 нови носители на коронавирусо од 1545 тестирања. Во последното деноноќие починаа осум ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прва жртва од коронавирус во Малешевијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: