Штипското Инфективно одделение се прошири и на одделот за Неврологија

Министерот за здравство на Србија, Златибор Лончар, синоќа гостувајќи на РТС Дејли, изјави дека во текот на минатиот ден и ноќ во Белград имало 3.185 прегледи, ...
| | веќе видена | слични

Првата група на медицински сестри кои Клиничката болница од Битола ги испрати во ГОБ „8ми Септември“ вчера се вратија дома. Од болницата велат дека за нив ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Меѓу 150 и 200 Ковид пациенти во Белград дневно имаат потреба од болничко лекување, а од тоа, 10 отсто се за прием на Одделите за интензивна нега, изјави ...
| | веќе видена | слични

Снимките и фотографиите од медицинските работници од ковид амбулантата при Клиничкиот центар Крагуевац по шестчасовна смена, ги покажуваат натчовечките напори ...
| | веќе видена | слични

Од 23 јуни, најтешко болните пациенти со КОВИД во Србија, се лекуваат во Клиничко болничкиот центар „Бежанијска коса“. За една ноќ, овој клинички центар беше ...
| | веќе видена | слични

Болницата во Ужице повторно е мета на критики откако излегоа фотографии на кои се гледаат пациенти кои лежат на подот. Од болницата изјавија дека не им ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

На Клиниката за инфективни болести на Клиничкиот центар на Србија има 92 пациенти со умерена и тешка клиничка слика, додека во болницата во Земун има 380 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Српскиот министер за здравство, Златибор Лончар денеска изјави дека во рок од 24 часа на болничко лекување биле примени 227 пациенти со пневмонија. Тој за ТВ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Во последните две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презема неколку значајни чекори во насока на редифинирањето на досегашното функционирање на ...
сите 411 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот ...
сите 112 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Поднесени се 2 кривични пријави за забавите организирани на Градиште, на плажите 2 и 3, пренесува „Слободен печат“. Во Охрид само петмина пазарни инспектори ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штипското Инфективно одделение се прошири и на одделот за Неврологија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: